Pôžičky na čokoľvek | Vybavíte rýchlo a pohodlne |
 Ohodnoďte nás
5/5
QR code
 ShoutBoard
 1 / 25 
 Newsletter
 Infolinka
Len v pracovný deň 8 - 18 h.
 Práve je na stránke

7 tipov, ktoré zvýšia pravdepodobnosť schválenia úveru

  •  

Kladiete si otázku, na základe čoho finančné inštitúcie posudzujú žiadosti o pôžičku, či hypotéku? Schvaľovanie úveru je zložitý proces, ktorý sleduje množstvo finančných ukazovateľov, úverovú históriu, či identifikačné údaje žiadateľa (napr. vzdelanie, vek, zamestnanie). Prečítajte si niekoľko tipov, ako si jednoducho zvýšiť pravdepodobnosť schválenia pôžičky.1. Splátky plaťte vždy načas

Nezaplatené splátky alebo ich omeškanie sa zaznamenávajú do úverového registra. Záznamy sú negatívom pri posúdení vášho úverového skóre. Dobrá úverová história je preto základným predpokladom pre schválenie pôžičky.


 

2. Buďte stabilný

Finančné inštitúcie majú radi stabilných klientov, preto je dobré mať stále zamestnanie a bydlisko, ako aj bankovú históriu. Ak často meníte prácu, bydlisko, veritelia vás môžu považovať za nedôveryhodného.


 

3. Žiadosti o pôžičku podávajte s časovým odstupom

Podanie viacerých žiadostí o úver v rovnakom čase môže indikovať, že zúfalo potrebujete peniaze. Systémy takéto žiadosti evidujú.


 

4. Zrušte debet na bežnom účte

Aj nevyužívaná možnosť ísť do mínusu na bežnom účte znižuje vaše úverové skóre.


 

5. Obmedzte nepoužívané kreditné karty

Ak kreditné karty s predschváleným úverovým rámcom nie sú využívané, znižujú vašu šancu získať pôžičku. Zvážte preto nutnosť mať takéto kreditné karty. Ak však kreditnú kartu používate a dlh pravidelne uhrádzate, zvyšuje to vaše úverové skóre.


 

6. Záporný zostatok na bežnom účte

Snažte sa nemať na účte záporný zostatok. Finančné inštitúcie pri posudzovaní úveru zostatok preverujú niekoľko mesiacov dozadu.


 

7. Ručenie si dobre premyslíte

Ručením úveru za niekoho iného sa stávate rizikovejším, nakoľko preberáte zodpovednosť za prípadné nesplácanie úveru po dlžníkovi.

Bola Vám žiadosť o pôžičku zamietnutá? Nezúfajte, pozitívne zmeny v úverovom skóre sa prejavia už v priebehu niekoľkých mesiacov, vaša žiadosť o pôžičku môže byť tak čoskoro schválená.

 
S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Ich používanie môžete odmietnúť nastavením svojho web prehliadača. Viac informácií nájdete tu.
Súhlasím