Pôžičky na čokoľvek | Vybavíte rýchlo a pohodlne |
 Ohodnoďte nás
5/5
QR code
 ShoutBoard
 1 / 25 
 Newsletter
Rýchle doručenie od Alza.sk klikni a zisti viac

 Infolinka
Len v pracovný deň 8 - 18 h.
 Práve je na stránke

Kedy je správny čas upratať si v rodinnom rozpočte?

  •  
Uvažujete skrášliť si vaše spoločné bývanie alebo ísť s rodinou na dovolenku, no nedokážete ušetriť žiadne peniaze navyše? Dnes vám prezradíme ako si vďaka zdravému rodinnému rozpočtu môžete dovoliť kedykoľvek a (takmer) čokoľvek.

 
Radi by ste dopriali partnerke krajšiu obývačku, deťom novú detskú izbu, či partnerovi nový smart televízor? Dnes vám priblížime krok po kroku spôsob, ako si vďaka vyrovnaným rodinným financiám môžete dopriať čo chcete a kedy chcete.


 

Krok č.1 : Upracte si vo financiách


Základom dobre fungujúceho rozpočtu je jeho zdravie. Čo to v praxi znamená?
Vaše príjmy a výdavky
Na úvod si porovnajte vaše spoločné príjmy a všetky výdavky, ktoré platíte. Ideálny stav je, ak vaše príjmy sú vyššie ako vaše výdavky. V opačnom prípade je potrebné hľadať spôsoby, ako ich znížiť tak, aby ste ušetrili. Niekedy nie je na škodu sa aj uskromniť.
 
Už nie je priestor na zníženie vašich výdavkov? Zamyslite sa nad možnosťou dodatočného príjmu formou brigády, prípadne nad zmenou zamestnania, ktoré bude ohodnotené lepšie, ako to vaše súčasné.


Pôžičky, nákup na splátky, kreditné karty
Neodolali ste ponuke získania "dostupnej pôžičky pre každého", "pôžičky na čokoľvek", pred časom ste kúpili novú práčku na splátky a ešte máte doma aj aktívnu kreditnú kartu? Každý mesiac vám odchádza z účtu niekoľko splátok? Zastavte to! Refinancujte! Vďaka refinancovaniu budete platiť len jednu splátku, ktorá vám môže ušetriť nie malú sumu peňazí mesačne.Náš TIP: Refinančná pôžička od nás vám umožní získať aj peniaze navyše.
 

Finančná rezerva a mimoriadne výdavky
Rozdiel medzi príjmami a výdavkami je vaša finančná rezerva. Finančná rezerva slúži ako vaša „poistka“ pre prípad mimoriadnych výdavkov (nedoplatok na elektrine, začiatok školského roka, Vianoce..). Vytváranie finančnej rezervy je tiež základný predpoklad pre získanie pôžičky.

Náš TIP: Ihneď po výplate (aby sa vám peniaze nerozkotúľali), sa pokúste každý mesiac odložiť čas peňazí. Takto ich viete našetriť peknú kôpku. Napríklad na nový televízor. Takýmto spôsobom si tiež cvičíte, ako by ste dokázali splácať prípadnú splátku na pôžičke.

 

Krok č.2 : Meňte sny na skutočnosťČo a za koľko
Ak už správne hospodárite, vytvárate mesačne rezervu, je čas plánovať si, čo s našetrenými peniazmi! Investujete ich do výmeny plastových okien, prerobíte staré bytové jadro, alebo manželku prekvapíte novou kuchyňou?
 
Ako píšeme v našom článku: Chystáte rekonštrukciu bytu či domu?, najprv si nakreslite, ako má nová kuchyňa vyzerať po prerábke. Nezabudnite na detailný finančný rozpočet a taktiež na cenu práce.


Financovanie
Každý mesiac sa vám darí ušetriť časť peňazí, no nestačí to na vysnívanú novú kúpeľnú, či rekonštrukciu strechy na dome? Nastal čas požičať si. Možností je viacero.

Požičať si od rodiny, či priateľov? Áno, je to možnosť, ale vyžaduje si to vzájomnú dôveru. Bežne sa spisuje aj zmluva o bezúročnej pôžičke. Pamätajte ale na to, že nič nepokazí dobré rodinno-priateľské vzťahy tak, ako nesplatené dlhy.

Ďalšia alternatíva je, vziať si pôžičku. Slovenská požičovňa vám práve teraz poskytne Pôžičku na bývanie a to až do výšky 20 000 €. Peniaze na čokoľvek získate bez akýchkoľvek poplatkov.

 


 
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.